VIII Brwinowska SpecOlimpiada

Za nami VIII SpecOlimpiada, w tym roku współfinansowana ze środków PFRON. To impreza integracyjno-sportowa zorganizowana zgodnie ze sztuką, wzorowana na zasadach i regułach, które przyświecają olimpiadom specjalnym na całym świecie: uczestnicy złożyli uroczystą przysięgę i wszyscy na koniec zostali udekorowani szarfami (proporczykami). Impreza składała się z czterech konkurencji lekkoatletycznych: bieg na 20 m, rzut piłką lekarską, skok w dal, badminton. 

W związku z obecną sytuacją covidową część placówek nie mogła wziąć udziału, ponieważ jest zamknięta do odwołania. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Hali Sportowej w kameralnym gronie, a udział wzięli podopieczni z: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czubinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czubinie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brwinowie.

Wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali poszczególne konkurencje, często poprawiając swoje wyniki z poprzednich lat. Mamy nadzieję, że kolejna IX SpecOlimpiada będzie się mogła odbyć w 2021 r. na kompleksie boisk „Orlik” w Żółwinie.

 
Powrót