Ognisko Muzyczne im. Marii Szymanowskiej

Ognisko Muzyczne im. Marii Szymanowskiej w Brwinowie
Dołącz do Nas i rozwiń swoje poczucie rytmu, słuch i wrażliwość pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli!
Nasze motto: MUZYKA PONAD WSZYSTKO!

Ognisko Muzyczne im. Marii Szymanowskiej to miejsce dla wszystkich, którym bliska jest chęć rozwijania swoich talentów i pasji, bliska jest muzyka. Czekamy na tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z muzyką, a także tych, którzy mają już w tej dziedzinie jakieś osiągnięcia. Nauka w naszym Ognisku jest mniej absorbująca pod względem czasowym niż inne formy edukacji muzycznej.
Naszym celem jest nauka gry na wybranym instrumencie, rozwijanie zdolności muzycznych, wychowywanie wrażliwych odbiorców sztuki oraz przygotowanie szczególnie uzdolnionych uczniów do dalszego kształcenia w szkolnictwie artystycznym.


KILKA SŁÓW O NAUCZANIU
Jesteśmy prężnym i otwartym zespołem, więc jeśli obawiasz się o swój czas, postaramy się dostosować zajęcia muzyczne do Twoich możliwości.
Program nauczania jest elastyczny i ustalany indywidualnie, dostosowany do każdego ucznia, Jego możliwości oraz chęci.
Uczniowie poznają świat muzyki i wszystko co się na niego składa, począwszy od zjawiska dźwięku, metrum, rytmu, tempa, ciszy w muzyce, kierunku melodii, poprzez zapoznanie ich z instrumentami muzycznymi, składem orkiestry, a skończywszy na ogólnym uświadomieniu roli muzyki w kulturze. Wraz ze wzrostem świadomości muzycznej przyswajają sobie elementy notacji: nuty, klucze, wartości rytmiczne itp., uczą się również werbalizacji wrażeń muzycznych oraz ekspresji muzycznej.

Na zajęcia umawiamy się bezpośrednio z prowadzącym
Długość trwania zajęć określa prowadzący.
Przyjęcie do klasy poniżej określonego wieku jedynie po konsultacji u prowadzącego.

Cennik zajęć dostępny TUTAJ