Plastyka bez granic

 

OKej | ul. Pałacowa 1 | BRWINÓW

OWCA | ul. Cyprysowa 4 | OWCZARNIA

 

Zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię, rozwijają twórcze myślenie i wrażliwość artystyczną oraz pozwalają poczuć przyjemność tworzenia. 

Podczas zajęć poznajemy różnorodne techniki plastyczne i rękodzielnicze m.in.: rysujemy, malujemy rzeźbimy, konstruujemy, tworzymy mozaiki, kolaże, szyjemy, wyplatamy, przetwarzamy… W zależności od techniki, do naszych prac wykorzystujemy: papier, farby, pastele, węgiel, ołówki, glinę, plastelinę, tkaniny, korek, włóczki, karton, pudełka, drewno  i in.

Każdy z nas jest inny, widzi świat trochę inaczej, dlatego instruktor stara się do każdego uczestnika zajęć podchodzić indywidualnie. Wykorzystanie na zajęciach różnorodnych technik plastycznych pozwala każdemu odnaleźć własne, ulubione środki ekspresji twórczej.

 

AGATA SKIBA

Nauczycielka plastyki i instruktorka zajęć artystycznych, która swoją pasją do sztuki zaraża małych i dużych. Absolwentka studiów pedagogicznych i ekonomicznych. 

Tworzy sztukę użytkową. Bliska jest jej idea upcyklingu, którą wciela w życie i do której przekonuje uczestników swoich zajęć. Nadaje nowe życie meblom i innym przedmiotom znalezionym na pchlich targach. Rysuje, maluje, szyje filcowe maskotki, tworzy biżuterię.

Jej wielką pasją jest mozaika – tworzy mozaiki ze szkła, płytek ceramicznych i talerzy.

Prowadzi pracownię artystyczną „Truskawkownia”.