Warsztat sztuki

 

OKej | ul. Pałacowa 1 | BRWINÓW

  • dorośli i młodzież od 16 lat | ŚRODY 17.30 
  • dorośli BUKW | PIĄTKI 11.00–13.00

 

Pracownia plastyczna Warsztat Sztuki w swoich działaniach dotyka różnorodnych dziedzin sztuki. Powstają w niej prace z zakresu rysunku, malarstwa, ilustracji książkowej oraz małych i dużych form przestrzennych, w tym obiekty scenograficzne oraz kostiumy. Tematyka zajęć oraz zastosowane techniki dostosowane są do wieku uczestników, jednak każda z grup ma szansę poznać, na odpowiednim dla siebie poziomie, wszystkie techniki stosowane w pracowni – malarstwo tablicowe (farby akwarelowe, akrylowe, olejne, pastele suche i tłuste), rysunek (ołówek, węgiel, tusze), kolaż i inne techniki mieszane, podstawy grafiki warsztatowej (monotypia, linoryt), elementy rzeźby i projektowania graficznego. Wiele z naszych realizacji powstaje w autorskiej technice typu papier-mâché oraz z zastosowaniem materiałów często niekojarzonych bezpośrednio ze sztuką, dzięki czemu otrzymujemy oryginalne i charakterystyczne formy plastyczne.

W naszych działaniach często inspirujemy się dokonaniami mistrzów w ten sposób poznając ciekawe zjawiska z zakresu historii sztuki. Stawiamy na kreatywność, ale dbamy też o warsztat, czyli umiejętności – dużo uwagi poświęcamy pracy z natury. Korzystamy z kompozycji ustawianych z różnorodnych w kształcie i kolorze brył, ćwiczymy studium postaci, chodzimy w plener. Zwracamy uwagę na proporcje, perspektywę, światło, kolor i temperaturę barw. W działaniach takich jak np. ilustracja czy grafika odwołujemy się przede wszystkim do wyobraźni. Pracując w oparciu o literaturę, staramy się interpretować ją również poprzez indywidualną wrażliwość plastyczną twórców.

W pracowni nie brakuje również działań inspirowanych tradycją i sztuką różnych kultur, a kalendarz wyznacza nam cykl corocznych akcji związanych np. ze świętami czy karnawałem. 

Nasz pracownia to również wspólne wyjazdy do galerii sztuki oraz na coroczne wystawy prac studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Warsztat Sztuki współorganizuje także animacje artystyczne podczas różnych imprez rodzinnych. Swoje prace prezentujemy w formie obiektów umieszczanych w przestrzeni publicznej, jako zdarzenia artystyczne oraz w ramach cyklu wystaw naszej pracowni „Zmiana ekspozycji”, gdzie przedstawiamy przede wszystkim prace rysunkowe i malarskie.

Warsztat Sztuki działa w OKeju od 2011 roku. Aktualnie prowadzone zajęcia skierowane są do młodzieży oraz dorosłych, m.in. jako warsztaty Oblicza Sztuki dla BUKW.

Galeria zdjęć