"TEATR MÓJ WIDZĘ OGROMNY...

...wielkie powietrzne przestrzenie, ludzie je pełnią i cienie (...) Ich sztuka jest moją, melodię słyszę chóralną..."

 

Stanisław Wyspiański tak widział swój teatr. My podobnie widzimy nasz nowy DOM SZTUKI. Uroczystemu otwarciu, jak na OKej przystało, towarzyszyły atrakcje, chumor i kultura. Oczekiwaliśmy tego dnia od kilku lat. Nastał. Już niebawem przeniesiemy się tam i ruszymy z impetem razem z Wami! 

Pałac Wierusz-Kowalskich doczekał się rewitalizacji i godnego nowego życia. Burmistrz Arkadiusz Kosińki podziękował wszystkim "budowniczym" i wręczył im symboliczne cegiełki (autorstwa Anny Żaczek-Siwczuk). Były przemowy przedstawicieli najwyższych władz (list Marszałka Województwa Mazowieckiego dołączamy do galerii zdjęć), "goździki", prezenty, chwile wzruszenia... i przekazanie obiektu Dyrektor OKeja - Annie Sobczak. Po przecięciu wstęgi, podczas którego okejowe KURY zaśpiewały "Budujemy nowy dom" (klip można zobaczyć na naszym kanale YouTube), miał miejsce masowy INTRODUS do pałacu wszystkich pedagodów, uczestników zajęć, sportowców  i koncert Łukasza Nagórki, znakomitego pianisty, pedagoga, a co najważniejsze - wychowanka OKeja. Okejowy fortepian, jak już pisaliśmy ostatnio, podróżował i przeprowadził się. W pałacu zabrzmiały na nim dzieła Bacha, Scarlattiego, Brahmsa i Chopina. 

Zwiedzanie odrestaurowanych wnętrz trwało do godziny 20.

Następny dzień był dla najmłodszych i ich rodzin. Animacje, przejażdzki bryczką lub kucykiem i koncert kwartetu smyczkowego DAGGER, któremy towarzyszyła Myszka Tancereczka. Atrkacji można było szukać także w naszych świetlicach w Kaniach i Domaniewie.

Niebawem pierwszy wernisaż... Przychodźcie, podziwiajcie i się z nami przeprowadzajcie! Przestrzeni jest duuużo więcej!

Zdjęcia w zamieszczonej galerii oraz w albumie (zakładka INFORMACJE/ALBUM) autorstwa M. Zdrzyłowskiego i A. Gontarczyka.

Powrót