Sezon w pełni!

Nasi chłopcy z Brwinowskiej Akademii Koszykówki (BAK) rozegrali ostatnio kilka ważnych meczów w Lidze WOZKosz (Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki). Był to już II etap rozgrywek w tej lidze. Oprócz tego Brwinowskie Sowy wzięły również udział w innych turniejach koszykarskich, czyli działo się niemało :)

Rozgrywki marcowe

Pod koniec marca nasza drużyna rozegrała kilka spotkań. Jednym z nich był mecz, w którym BAK przyjęła u siebie drużynę z Piaseczna – MUKS Piaseczno. Chociaż drużyna była osłabiona brakiem czołowych zawodników, to udało się pokonać rywali 63:60. Chłopcy walczyli do ostatniej akcji i udało im się utrzymać wynik do końca! 

Kolejne spotkania, ale tym razem rozegrane przez najmłodszy zespół, były również zwycięskie! Pierwszym rywalem, którego gościliśmy u siebie, to drużyna AZS UW – MBA Warszawa. 

Brwinowskie Sowy wygrały 72:52!

Druga drużyna, z którą się zmierzyliśmy, to Energa Hutnik Koszykówka. Ten zespół pokonaliśmy na wyjeździe aż 82:42! W tym spotkaniu nasza obrona była nie do przejścia.

Rozgrywki kwietniowe

Kwiecień był szczególnie istotny dla naszych zespołów U12 i U11. 

Starszy zespół pojechał na turniej do Bydgoszczy (XXIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców – Bydgoszcz Basket Cup 2022), gdzie rok temu zdobył złoty medal. Niestety Sowom nie udało się obronić tytułu sprzed roku, ale za to zajęli drugie miejsce i liczymy, że za rok chłopcom uda się znów wygrać. Za to jeśli chodzi o ligowe rozgrywki U13, nasi chłopcy wychodzą zwycięsko z większości rozegranych meczów. Jednym z takich spotkań był rewanż z MUKS Piaseczno, gdzie gospodarze przegrali trzema punktami 35:38.

Nie tylko starszy zespół Sów pokazał pazur. Młodszy zespół BAK rozegrał mecz rewanżowy z MKS Piotrkówka Radom, wygrywając 99:60! Można powiedzieć, że rozgromiliśmy przeciwnika, a bohaterem tego spotkania był nasz zawodnik Szymon Chudek, który samodzielnie zdobył, aż 51 punktów! 

Rozgrywki majowe

W dniach 6–8 maja zespół BAK U12 wziął udział w międzynarodowym Turnieju Just Sport Event w Zambrowie, gdzie zmierzył się z drużynami z Polski i Litwy. Pierwszy dzień zakończył się dwoma zwycięstwami naszej drużyny! Kolejny dzień również zaczął się świetnie, nasze Sowy pokonały UKS Basket Ósemka Wejherowo, wygrywając 64:40. Niestety dobra passa się skończyła, kiedy przyszedł czas na mecz z litewską drużyną Alytaus KA Glassbee. Nasi chłopcy przegrali 49:35. 

Ostatnia drużyna, z jaką przyszło nam się zmierzyć, to Warsaw Basketball. To nie było zwykłe starcie, ponieważ obie drużyny walczyły o trzecie miejsce w turnieju. Po ciężkim spotkaniu nasze Brwinowskie Sowy przegrały 10 punktami, a mecz był bardzo wyrównany. Wynik końcowy tego spotkania to 54:44. 

Gratulujemy całej drużynie i trenerom doskonałej gry, świetnych meczów oraz wysokich not w minionych rozgrywkach i oczywiście czekamy na kolejne sukcesy! 

Więcej szczegółów i aktualności na stronie fejsbukowej BAK: FB | Brwinowska Akademia Koszykówki

Powrót