MIEJSKA HALA SPORTOWA, JAKO CENTRUM SPORTOWE

Działalność rekreacyjna, budowanie i prowadzenie sekcji sportowych, organizacja treningów otwartych dla mieszkańców, to podstawa działalności naszej OKejowej „Sekcji Gimnastycznej”, ale nie ograniczamy się jedynie do tego. Budowana mozolnie sieć kontaktów owocuje także możliwościami organizacji specjalistycznych szkoleń skierowanych do szerokiego grona odbiorców: zawodników, rodziców i trenerów.

Trzy lata temu odbył się w Brwinowie cykl wykładów i treningów dla
nauczycieli WF brwinowskich szkół, który prowadził świętej pamięci już prof. Tadeusz Huciński oraz jego najlepszy uczeń i kontynuator Tomasz Wilczewski (Polish Basketball Clinic). W tym roku postanowiliśmy rozwinąć skrzydła i skupić się poważnie na edukacji sportowej kadr i zawodników. Na otwartą klinikę, skierowaną głównie do baseballistów, zaprosiliśmy ekspertów z USA. Grupa szkoleniowców z Eastern Kentucky University, pod dowództwem dziekana Wydziału Nauk o Sporcie dr. Daniela Czecha, przeprowadziła specjalistyczne wykłady i warsztaty z zakresu prewencji kontuzji, dietetyki, przygotowania mentalnego zawodników i – oczywiście – treningów baseballowych dla różnych grup wiekowych. W klinice wzięli udział nie tylko nasi lokalni baseballiści, ale także zawodnicy z Poznania, Gdańska, Wrocławia i Nyköping w Szwecji (to pokłosie naszej współpracy poprojektowej
w ramach programu Erasmus+).

Prócz samego szkolenia w Hali Sportowej wraz z amerykańskimi gośćmi
odwiedziliśmy także Liceum Sportowe w Pruszkowie, skąd młodzież
może przecież trafić do drużyn uniwersyteckich za oceanem. Młodzi sportowcy powinni marzyć o wielkich rzeczach, a my możemy im po-
móc te marzenia spełnić. Podczas pobytu w Polsce delegacja z Kentucky odwiedziła także Polski Instytut Sportu, instytucję badawczą skupioną na rozwoju polskiego sportu wyczynowego, wspierającą naszych olimpijczyków, prowadzącą programy szkoleniowe dla kadr trenerskich, ale także będącą operatorem programu „Lokalny Animator Sportu”, którego beneficjentem jest Ośrodek Kultury w Brwinowie.

W niedługim czasie odbędą się u nas w Brwinowie także szkolenia ukierunkowane na doskonalenie gry w badmintona (pierwsze pilotażowe spotkanie odbyło się w tym roku). Poza tym niebawem będziemy zapraszać na klinikę skierowaną do trenerów i zawodników uprawiających koszykówkę. Oczywiście z udziałem ekspertów z najwyższej półki. A z jakiej części świata – zdradzimy w swoim czasie. I to nie jest nasze ostatnie słowo.

Powrót