Droga do Mistrzostwa: Brwinowska Akademia Koszykówki zostaje Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Brwinowska Akademia Koszykówki przeszła długą i pełną emocji drogę do mistrzostwa, pokonując wielu rywali na drodze do upragnionego tytułu. Podróż zaczęła się od Jeleniej Góry, gdzie nasza drużyna zdominowała ćwierćfinały, aby następnie stawić czoła przeciwnikom w półfinałach na Dolnym Śląsku. Kulminacją tej niesamowitej podróży był wielki finał w Białymstoku, gdzie nasi zawodnicy sięgnęli w końcu po ciężko wywalczone złoto!

Ćwierćfinały w Jeleniej Górze

Droga do mistrzostwa rozpoczęła się od Jeleniej Góry, gdzie brwinowskie sowy zmierzyły się z BSK Kadet Biała Podlaska, UKS MOS Opole oraz gospodarzem turnieju – NBA Jelenia Góra. BAK odniosła komplet zwycięstw, co pozwoliło jej awansować do półfinałów.

Półfinały na Dolnym Śląsku

Kolejnym etapem były półfinały na Dolnym Śląsku, a dokładnie we Wrocławiu, gdzie zawodnicy zmierzyli się z drużynami ŁKS KM Politechnika Łódzka, MKK Basket Gorzów oraz gospodarzem – WKK Wrocław. Pierwszy mecz z groźnym zespołem z Łodzi był kluczowy. BAK powoli budowała przewagę, by w czwartej kwarcie przypieczętować wysokie zwycięstwo. Drugi dzień półfinałów przyniósł starcie z cenionym zespołem gospodarzy, gdzie kluczowa okazała się druga kwarta, dająca kolejne zwycięstwo. Ostatnim rywalem był zespół z Opola, który brwinowskim sowom odnieść kolejny triumf, co również dało pewne miejsce w finale MMP U13.

Wielki Finał w Białymstoku

Do finału awansowało osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. W grupie BAK znalazły się dobrze już znane zespoły dla naszych zawodników, z którymi już w przeszłości mieli styczność — PGE AK Młode Żubry Białystok, UKS Białołęka Warszawa i Isetia – AZS UW MBA Warszawa. Pierwszy mecz z Białołęką zakończył się kontrolowanym zwycięstwem. Kolejne spotkanie z Młodymi Żubrami było pełne emocji. Po trudnym początku, nasi zawodnicy odwrócili losy meczu i ostatecznie zwyciężyli. Ostatni mecz grupowy z Isetią zdecydował o uzyskaniu pierwszej pozycji w grupie, dzięki osiągnięciu wysokiego, punktowego zwycięstwa.

Droga do Złota

W półfinale BAK zmierzyła się z mocnym zespołem z Ełku — UKS Nenufar 5 Ełk. Mecz był wyrównany, ale znów brwinowskie sowy stopniowo budowały sobie przewagę, co pozwoliło im awansować do finału. Zwycięstwo to gwarantowało już medal, chociaż wtedy nieznany był jego kolor. W finale czekała na nas ponownie drużyna Isetii, która w półfinale pokonała PGE Spójnię SP11 SMS Stargard. Pomimo presji związanej z rolą faworyta, BAK zagrał z pełnym zaangażowaniem. Po trzech trudnych kwartach, dopiero w ostatniej części spotkania nasi zawodnicy weszli na wysokie obroty, zamykając finał i zdobywając tytuł mistrzowski!

Brwinowska Akademia Koszykówki wywalczyła zwycięstwo, pokazując niesamowity hart ducha, umiejętności i determinację, które doprowadziły ich na szczyt. Gratulacje dla całej drużyny za wspaniałą drogę do mistrzostwa!


 

Dofinansowanie przez zarząd WOZKosz WM finalistów MP w rozgrywkach młodzieżowych z sezonu 2023/2024.

 

Powrót