Pod adresem wilsona 2

Pod adresem Wilsona 2 w Brwinowie od niepamiętnych czasów mieściło się kulturalne centrum brwinowian. Willa Rutka przy ulicy Wilsonowskiej (podówczas nr 4), znana dawnym bywalcom jako restauracja „Mazowianka”, jak wieść niesie tętniła życiem towarzyskiem (oraz kulturalnem oczywista)… lecz do czasu. Nadszedł dzień, w którym miasto zapragnęło mieć w tym miejscu centrum z prawdziwego zdarzenia, tak więc w 1975 roku z mniejszym lub większym hukiem (tego już najstarsi mazowieccy górale nie pamiętają) powołano Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Propagandy – i tu właśnie zaczyna się nasza historia. Już bez propagandy i popeliny ;)

Dzisiaj działalność Ośrodka Kultury OKej to bogata oferta kulturalno-sportowa dostępna w aż sześciu placówkach oraz niejednokrotnie na gościnnych występach np. w przyjaznym Dworku Zagroda. Nasze świetlice w Otrębusach, Owczarni i Domaniewie to trzy indywidualne programy zajęć, spotkań i warsztatów, dostosowane do potrzeb mieszkańców każdego z sołectw, w których zlokalizowane są te placówki (programy dostępne tutaj) Nasza siedziba główna przy Wilsona oraz Hala Sportowa i Orlik odpowiadają na potrzeby mieszkańców całej gminy, chociaż często gościmy u siebie bliższych i dalszych sąsiadów, co odczytujemy jako pochwałę naszych starań o jak najciekawszą ofertę. A w niej naprawdę dużo różnorodnych wydarzeń. Koncerty, wystawy i warsztaty artystyczne, skierowane do odbiorcy dorosłego, ale również specjalne wydarzenia dla młodego widza, takie jak koncerty gordonowskie czy Objazdowy Spektakl dla Najmłodszych odwiedzający regularnie nasze wszystkie nawet najbardziej kameralne sceny w świetlicach. Co roku organizujemy również niemałe przedsięwzięcia jak chociażby Festiwal Otwartych Ogrodów, czy Dni Brwinowa. Także Dożynki, które wpisały się już w coroczny repertuar naszych działań, mają swój charakterystyczny przebieg, a w ich programie nie brakuje ciekawych kulturalnych animacji. 

OKej to jednak nie tylko duże wydarzenia, lecz przede wszystkim codzienna praca edukacyjna. Naszym priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom szerokiego wachlarza zajęć poszerzających ich wiedzę i umiejętności w szeroko pojętej sferze kulturalnej. W tym celu współpracujemy z wieloma instruktorami, animatorami oraz wykładowcami, dzięki czemu w naszych placówkach dostępne są dla Państwa różne pracownie plastyczne, Ognisko Muzyczne, Mała Akademia Umiejętności MiAU, a w bogatej ofercie Brwinowskiego Uniwersytetu Każdego Wieku m.in. pracownie językowe i ciekawe wykłady. 

Przy Wilsona 2 mieści się też nasze CENTRUM DOWODZENIA, cała nasza administracja oraz DZIEKANAT BUKW. To tutaj możecie wpaść i załatwić wszystkie sprawy, czyli np. zapisać się na zajęcia, opłacić je, jeśli ktoś woli osobiście (koniecznie u Pani Bożenki ;)), czy uzyskać wszelkie informacje o tym co robimy, gdzie i jak.

Szczegóły dotyczące działalności naszych placówek znajdziecie Państwo oczywiście również tutaj, na kolejnych podstronach: OK_KULTURA, OK_SPORT BUKW. Zapraszamy :)

Galeria zdjęć