Wystawa mozaiki Agaty Skiby

Agata Skiba prowadzi pracownię artystyczną „Truskawkownia”, gdzie z pasją oddaje się wielu dziedzinom sztuki i rzemiosła artystycznego. Bliska jest jej idea upcyklingu, którą wciela w życie i do której przekonuje również uczestników zajęć, które prowadzi w placówkach Ośrodka Kultury OKej. Nadaje nowe życie meblom i innym przedmiotom znalezionym na pchlich targach. Rysuje, maluje, szyje filcowe maskotki, tworzy biżuterię.

Wielką miłością artystki jest mozaika i to właśnie z tego powodu spotkamy się w najbliższą sobotę 4 grudnia w Galerii nad Łąkami w Domaniewie :)

 

Mozaiką zajmuję się od 6 lat. Uczyłam się jej pod okiem Małgorzaty Zakrzewskiej (Mozaiki kamienne – pracownia mozaiki artystycznej), Pauliny Okurowskiej (Paulina Okurowska – contemporary mosaic art) oraz Adriany Mufarrege (Mufarrege Mosaico). Najwięcej jednak nauczyłam się spędzając długie godziny we własnej pracowni.

Tworzę mozaiki z różnorodnych materiałów: szkła, ceramiki, naczyń i innych. Najbardziej lubię łączyć te materiały ze sobą.

W galerii, podczas wernisażu wystawy, Agata Skiba przedstawi również prezentację dotyczącą mozaiki – opowie, czym jest, jak zmieniała się na przestrzeni lat, jak wygląda proces jej tworzenia. Nie lada gratką dla gości będą również warsztaty, podczas których będzie można wykonać własnoręcznie mozaikowy drobiazg – to doskonała okazja na autorski prezent świąteczny dla bliskiej osoby :)

 

Zapraszamy serdecznie – SOBOTA | 4 grudnia, godz. 16.00

Galeria nad Łąkami | ul. Małego Księcia 14, DOMANIEW

Projekt GALERIA WIEJSKA NAD ŁĄKAMI współorganizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

 

Powrót