Irria czy Eana?

Kim jestem…? A Ty?

Kim jesteśmy i jak nasze życie wpływa na życie innych? Jak nasza postawa i emocje wpływają na nas samych?

Do takich refleksji zachęca piękna opowieść o naszym wnętrzu, które stwarza nie tylko nasz świat i naszą powierzchowność, ale też życie wokół nas… baśń opowiedziana na scenie OKeja 27 listopada przez Sławę Tarkowską z Wędrownego Teatru Lalek MAŁE MI, który już wielokrotnie gościł w Brwinowie z wyjątkowymi spektaklami dla dzieci.

Kameralność wydarzenia stworzyła niespodziewaną możliwość wymiany spostrzeżeń na temat spektaklu, magii i życia. Skłoniła do indywidualnych rozmów z artystką o jej pracy, o inspiracjach, o pięknych lalkach wykonywanych niegdyś przez Sławę, a w ostatnim czasie przez przyjaciółkę artystki Katarzynę Samosiej, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, autorkę książek i ilustracji oraz arteterapeutkę. Spektakl zachwycił obecnych nie tylko swoją treścią, ale również formą jej przedstawienia, urodą delikatnej scenografii, wspomnianych lalek i pieśni spajającej całość historii.

IRRIA I EANA to pierwsza z cyklu terapeutyczno-filozoficznych BAJEK NA LEPSZE ŻYCIE w opracowaniu Sławy Tarkowskiej, autorstwa Agnieszki Suchowierskiej. Być może będą kolejne…

Wieczór uwieczniony w fotografii Andrzeja Gontarczyka w albumie poniżej :)

Sława Tarkowska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka, animatorka kultury, bajkoterapeutka.

 

 

Powrót