FESTIWAL OTWARTE OGRODY 2024

Tegoroczny Festiwal Otwarte Ogrody dobiegł końca, pozostawiając nas z niezapomnianymi wspomnieniami i poczuciem wspólnoty, które połączyło nas w te czerwcowe dni. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym festiwalu – zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym gościom, a także tym, którzy udostępnili swoje ogrody, tworząc magiczną przestrzeń do spotkań i wydarzeń.

 

 

Piątek, 14 czerwca – Rozpoczęcie Festiwalu z Markiem Majewskim

Festiwal zainaugurowaliśmy w piątkowy wieczór w parku przy Toeplitzówce w Otrębusach, gdzie odbył się koncert Marka Majewskiego i jego przyjaciół. Było to wspaniałe rozpoczęcie, pełne humoru i muzyki, które wprowadziło nas w festiwalowy nastrój.

 

Sobota, 15 czerwca – Dzień Pełen Wrażeń

Sobota obfitowała w wydarzenia, które przyciągnęły tłumy mieszkańców i gości. Rano, w Brwinowie, „W Ogrodzie Fantasy” nasza okoliczna Biblioteka zaprosiła nas do świata wyobraźni z wernisażem prac dzieci i młodzieży, wystawą książek fantasy oraz czytaniem. Tymczasem w  Kaniach, “Ogród Rzeźb” zachwycał nie tylko sztuką, ale także muzyką Marcina Skaby i kulinarnymi przysmakami.

 

 

W Otrębusach, Chór Pana Moniuszki pod batutą Jadwigi Małeckiej przedstawił muzyczny spektakl “Straszny Dwór - (Nie)Straszny Pałacyk”, który urzekł wszystkich. To był dla chóru wyjątkowy dzień, ponieważ obchodził swoje pięciolecie. Równocześnie, w “Rozśpiewanym Ogrodzie Integracji” w Brwinowie, wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy z zespołem InVox, ciesząc się piękną pogodą i towarzystwem.

 

 

Żółwińskie Spotkanie Literackie, poświęcone „Pisarzom poza cenzurą”, zgromadziło miłośników literatury, a koncert Kapeli NICPONIE w Koszajcu porwał nas swoją energią. Wieczór zakończył się wernisażem pięknych prac, gdzie zaprezentowały się pracownie pałacowe, a wisienką na torcie był koncert CHWDK, który odbył się pod Pałacem i zakończył długi dzień pełen wrażeń.

 

 

Niedziela, 16 czerwca – Zakończenie Festiwalu w Muzycznym Stylu

Niedzielne wydarzenia zaczęliśmy później, by dać wszystkim szansę na odpoczynek po intensywnej sobocie. W Ogrodzie Rodziny Wernerów odbył się wyjątkowy koncert artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, a zespół Słowodaję porwał nas swoimi alternatywnymi brzmieniami w Pałacu. W międzyczasie prezentacje grup plastycznych i muzycznych w Kaniach ukazały talent młodych uczestników pracowni, a wieczorem zakończyliśmy festiwal w wielkim stylu koncertem Ewy Paprotnej w Pałacu, która oddała hołd Marii Callas.

 

 

Mimo niedzielnej burzy, która nas zaskoczyła przez, którą mieliśmy delikatne przesunięcie czasowe, wydarzenia odbyły się, dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu. Dziękujemy za Waszą obecność, za otwartość i za każdą chwilę spędzoną razem. Festiwal Otwarte Ogrody jest wyjątkowy dzięki Wam i już nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji!

 

Do zobaczenia za rok!

 

Powrót