FESTIWAL OTWARTE OGRODY 2024

Wyczekiwany tegoroczny Festiwal Otwartych Ogrodów zbliża się wielkimi krokami! Przygotowaliśmy dla was szeroki zakres wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!

 

14 CZERWCA / PIĄTEK

 

1. ŚPIEWAJ Z MAJEWSKIM | KONCERT

 

W pierwszy dzień Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów zapraszamy do parku przy Toeplitzówce w Otrębusach (gdzie mieści się filia Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie oraz nasza Przychodnia Kulturalna) na ogrodową odsłonę Brwinowskiej Sceny Kabaretu Literackiego! Na scenie Marek Majewski i przyjaciele!

 

20:00 / Wiejska 1 / Otrębusy 


15 CZERWCA / SOBOTA

 

2. W OGRODZIE FANTASY

 

W drugi dzień doświadczycie najwięcej atrakcji! Dzień rozpoczniemy od wydarzenia "W ogrodzie fantasy", na którym odbędzie się:

- wernisaż „Krajobrazy fantasy”: prace malarskie autorstwa dzieci i

młodzieży z pracowni artystycznej „Pasja” Doroty Płóciennik.

- wystawa książek z gatunku fantasy oraz przyjaźnie zaaranżowana

przestrzeń do czytania w plenerze: koce, poduchy, chłodna lemoniada.

- głośne czytanie dla rodzin z dziećmi.

- nagrody niespodzianki za obecność w przebraniu fantasy.

 

11:00-13:00 / Grodziska 10a / Brwinów

 

3. OGRÓD RZEŹB

 

W międzyczasie zapraszamy do Kań na Ogród Rzeźb. O godzinie 15:00 usłyszycie utwory z projektu „Mickiewicz in Love", które zagra Marcin Skaba! W czasie trwania eventu w kulinarne niebo zabiorą was Weranda Marii Domańskiej, Jak u Tatuchy, Cukrum Pudrum, Sweet Sugart, ciachobake oraz PODKOWA WINE DEPOT Winiarnia & Argentyński Grill!

 

12:00-18:00 / Nadarzyńska 28a / Kanie 

 

4. STRASZNY DWÓR - (NIE)STRASZNY PAŁACYK

 

Niedaleko, bo w Otrębusach, a dokładnie w Przychodni Kulturalnej usłyszycie koncert zdolnych uczniów pod batutą Jadwigi Małeckiej – Chór Pana Moniuszki! Przedstawi wam spektakl muzyczny “Straszny Dwór - (Nie)Straszny Pałacyk”. Cały występ to bajkowa opowieść z wątkiem kryminalnym, z muzyką Stanisława Moniuszki, Adama Lepki oraz przebojami z filmów Disneya!

 

12:00 / Wiejska 1 / Otrębusy

 

5. ROZŚPIEWANY OGRÓD INTEGRACJI

 

Fantastyczna zabawa, piękne otoczenie i dobre towarzystwo to idealny przepis na mile spędzone sobotnie południe. Serdecznie zapraszamy do naszego Roztańczonego Ogrodu Integracji, w którym przy dźwiękach muzyki przypomnimy sobie zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, obejrzymy wystawę prac Mieszkańców Powiatowego Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego oraz wspólnie zatańczymy i zaśpiewamy z zespołem Invox. Nie może Was zabraknąć!

 

12:00-14:00 / Torfowa 1 / Brwinów

 

6. PISARZE POZA CENZURĄ

 

W samo południe zapraszamy do OSP w Żółwinie na VIII Żółwińskie Spotkanie Literackie organizowane przez Fundację Nowe Drzewo Życia! Pierwsza edycja Żółwińskich Spotkań Literackich miała miejsce dziesięć lat temu,  w czerwcu 2014 roku. Był to dzień poświęcony życiu i twórczości Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego, najpopularniejszego pisarza okresu międzywojennego w Polsce, a całkowicie zakazanego w okresie PRL. W tym roku głównym tematem będzie „Pisarze poza cenzurą”, czyli sytuacja polskich pisarzy zakazanych przez cenzurę w okresie PRL.

 

12:00-15:00 / Nadarzyńska 25 / Żółwin

 

7. PSOTY, WYBRYKI, SWAWOLE

 

Anna Łukawska-Adamczyk, Adam Adamczyk wraz z rodziną i przyjaciółmi zapraszają na  koncert Kapeli NICPONIE! Zespół został założony przez muzyków i muzykantów w trakcie pandemii, którzy nie mogli pogodzić się z życiem bez koncertów. W skład kapeli wchodzą:

Grzegorz Domański - banjola                                                           

Patryk Walczak - akordeon                                                              

Łukasz Owczynnikow - kontrabas                                                  

Mateusz Kowalski - tarka/mandolina

 

16:30 / Koszajec 33 / Koszajec

 

8. PREZENTACJA 0.5.24 | WYSTAWA oraz 9. CHWDK | KONCERT

 

A wieczorem zapraszamy do Pałacu na dwa eventy. Będzie to wystawa prac pracowni w Pałacu oraz późniejszym wieczorem wystąpią dla was wspaniałe Panie z CHWDK, których nie trzeba przedstawiać mieszkańcom okolic! Tym oto koncertem zakończymy sobotę pełną wrażeń! 

 

17:30 / Pałacowa 1 / Brwinów       |      20:00 / Pałacowa 1 / Brwinów


16 CZERWCA / NIEDZIELA

 

10. MUZYKA, TANIEC I ŚPIEW WŚRÓD ZIELENI / OGRÓD RODZINY WERNERÓW

 

Trzeci i ostatni dzień zaczniemy trochę później, żebyście mogli na spokojnie się wyspać po męczącym dniu. Miłośników baletu i opery zapraszamy na wyjątkowy koncert trzech sopranów z towarzyszeniem tenora-amanta oraz tancerki – artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach, przybędziecie Państwo licznie, aby cieszyć się z nami piękną muzyką, baletem i zielenią czerwcowego Ogrodu.

 

13:00 / Słoneczna 3 / Brwinów

 

11. SŁOWODAJĘ | KONCERT

 

Następnie zapraszamy do Pałacu, gdzie wystąpi młody zespół z Warszawy — Słowodaję! Na początku zeszłego roku wydali swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną "lata dwudzieste", a aktualnie pracują nad nowymi utworami, które chcą wydać w najbliższym czasie. Brzmieniowo wyróżniają się od innych zespołów, ponieważ tworzą autorską, alternatywną muzykę pop na "klasyczny" skład - trio smyczkowe, fortepian, damski wokal i liczne (mniejsze lub większe) instrumenty perkusyjne. Muzyka zespołu to połączenie formuły muzyki popularnej z intymnością i szczerością piosenki autorskiej oraz estetyką muzyki filmowej. Słowodaję istnieje po to, żeby poratować dobrą myślą, czy też słowem. To co tworzy piosenki grupy, to suma doświadczeń związanych z dorastaniem i odnajdywaniem swojego miejsca na świecie.

 

16:00 / Pałacowa 1 / Brwinów 

 

12. PREZENTACJE GRUP PLASTYCZNYCH I MUZYCZNYCH

 

Pokaz prac plastycznych grup z OKejowej Świetlicy w Kaniach:

- Rysunek i malarstwo prowadzone przez Ewe Gronostajską, 

- Ceramika prowadzona przez Iwonę Wrótniak,  

- Plastykomania prowadzona przez Julię Pańków, 

- oraz Szkubaczki prowadzone przez Ewę Kochman. 

 

Podczas pokazu wystąpią dwie grupy taneczne - prowadzone przez Sylwię Głowalę-Leptacz! Również odbędą się indywidualne występy gitarzystów, których prowadzi Mateusz Łempicki. 

 

18:00 / Piłsudskiego 55 / Kanie

 

13. TRIBUTE TO MARIA CALLAS / EWA PAPROTNA | KONCERT

 

Coś się zaczyna, ale musi się skończyć, a Festiwal Otwarte Ogrody zakończymy koncertem wybitnej artystki — Ewy Paprotnej! Ewa to artystka niekonwencjonalna, śpiewa klasykę i repertuar rozrywkowy. Karierę rozpoczęła śpiewając w Jeleniogórskim Chórze Kameralnym pod dyr. Franciszka Koscha. Kontynuowała naukę śpiewu w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze w klasie śpiewu operowego u prof. Ewy Barbary Werner. Od 2018 roku jest niezależną uznaną artystką o profesji koncertowej śpiewaczki operowej. Koncert upamiętni działalność artystyczną wybitnej sopranistki Marii Callas!

 

19:00 / Pałacowa 1 / Brwinów

 

 

Powrót