DOTKNĄĆ PEJZAŻU

W Galerii OK już wkrótce kolejna wystawa, wystawa artysty, w którego zainteresowaniu twórczym pozostaje już od lat pejzaż – jego możliwości interpretacyjne oraz rozwiązania formalne. Motyw krajobrazowy w twórczości Jarosława Filipka pojawia się w wielu odsłonach – od dosłowności przez wrażeniowość aż po abstrakcję. Najnowszy projekt, prezentowany w naszej galerii, który będziemy mogli NIE TYLKO ZOBACZYĆ, to:

DOTKNĄĆ PEJZAŻU

Artysta w tytułowym cyklu odchodzi od konwencji malarstwa pejzażowego i namawia nas do innego sposobu percepcji. Unika określenia „obrazy” i nazywa swoje prace „obiektami”. W tytule wystawy zawarta jest wieloznaczność słowa „dotknąć”. Tworząc obiekty o bardzo bogatej, wręcz reliefowej strukturze, zachęca obserwatora do dotykania. Sam dotyka tematyki pejzażu na wiele sposobów, analizując w abstrakcyjnych obiektach percepcję multizmysłową. 

Wystawę dopełnią lekkie, impresyjne akwarele – ogromna przyjemość, w tym przypadku jedynie dla oczu ;)

Jarosław Filipek | Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej oraz ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Malarstwo i rysunek studiował w pracowniach Jacka Sempolińskiego oraz Andrzeja Bieńkowskiego. Prace swoje prezentował na kilkudziesięciu wystawach w Polsce, Hiszpanii, Francji i Szwecji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 grudnia w piątek o godzinie 18.00

Galeria OK | Wilsona 2, BRWINÓW

Powrót