Warsztaty dla DZIECI z Danielem de Latour

Kolejne spotkanie w ramach cyklu GALERIA WIEJSKA NAD ŁĄKAMI odbędzie się 23 października o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Domaniewie przy ul. Małego Księcia 14.

Tym razem będzie to wystawa i spotkanie z autorem ilustracji do książek dla dzieci – Danielem de Latour. Będą też warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-11 lat.

 

Artysta rysuje komiksy, ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych. Współpracował lub współpracuje między innymi z „Misiem”, „Świerszczykiem”, „Wysokimi obcasami” i „Przekrojem”. Ma na koncie ponad pięćdziesiąt książek dla dzieci, kilka zilustrowanych od deski do deski podręczników (i pojedyncze ilustracje w innych wydawnictwach edukacyjnych), drugą nagrodę w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego, ilustracje reklamowe, billboardy i okładki płyt. Projektuje też logotypy, z których najbardziej lubi i ceni sobie znak graficzny Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Za „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” otrzymał, wraz z Justyną Bednarek, Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i nagrodę Empiku w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą  „Przecinek i Kropka” (tę ostatnią zdobyła też inna ilustrowana przez niego książka, „Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby), a jego „Zaskórniaki” napisane przez Grzegorza Kasdepke, dostały wyróżnienie w Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. W 2020 otrzymał nominację do Astrid Lindgren Memorial Award. W wolnych chwilach grywa na harmonii pedałowej i drapie po grzbiecie koty swoich dzieci.

Projekt GALERIA WIEJSKA NAD ŁĄKAMI współorganizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Powrót