Brwinowski Uniwersytet Każdego Wieku

… działa bardzo prężnie.  Aby zostać słuchaczem należy przyjść do Ośrodka Kultury (ul. Wilsona 2) i wypełnić deklarację* (do pobrania TUTAJ) – to tyle formalności.

W ramach zajęć stałych zapraszamy na języki: angielski, francuski, niemiecki rosyjski, włoski i hiszpański. W ofercie znajdziecie również zajęcia ruchowe: Tai chi, pilates, fitness, nordic walking, jogę oraz tańce etniczne, zespół latino, tańce brzucha i terapię przez taniec. Ponadto wiele unikatowych warsztatów takich jak Oblicza Sztuki, malarstwo, zielarstwo, Akademia Pamięci, spotkania brydżowe oraz grupa teatralna, która poszukuje nowych aktorów, inspicjentów, operatorów światła i suflerów. Raz w miesiącu słuchacze mogą skorzystać z wyjątkowych zajęć gimnastyki mózgu i automasażu.

Średnio raz w miesiącu zapraszamy słuchaczy UKW na wykłady i wycieczki. Wykłady mają różnorodną tematykę: malarstwo, literatura, muzyka, podróże, sport, zdrowie czy bezpieczeństwo. Jeździmy też na koncerty do Matecznika Mazowsze i nie tylko. „Wesołym autokarem” byliśmy m.in. w Krakowie, Grzybowie, Sandomierzu, na inauguracji sezonu kolei wąskotorowej w Sochaczewie, na termach w Mszczonowie i Uniejowie, w klasztorze Karmelitów, w Arkadii Nieborów, w Sejmie i Senacie RP,  pałacu prezydenckim, pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskim i przede wszystkim na dorocznych  grzybobraniach.

Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku i posiadamy mandat w Ogólnopolskim Parlamencie Seniorów. Współpracujemy z Fundacją Ziemia i Ludzie, z którą przeprowadziliśmy wiele działań i warsztatów ekologicznych. 

Nasz Uniwersytet Każdego Wieku posiada doświadczenie w działaniach na rzecz społeczności lokalnej i środowiska spoza naszego uniwersytetu . Współpracujemy z dziećmi z gminnych szkół, ich rodzicami, babciami i dziadkami. Przeprowadzamy duże projekty międzypokoleniowe, podczas których wymieniamy się doświadczeniami, integrujemy się. 

Przez cały rok akademicki prowadzimy akcje „słuchacze słuchaczom” polegające na wspólnym odrabianiu lekcji, wymianie kserówek, notatek, pomaganiu sobie, doradzaniu.

„Dziekanat” naszego uniwersytetu  cały czas wspiera słuchaczy w tworzeniu i rozwijaniu grupy wolontariatu. Jest otwarty na propozycje naszych słuchaczy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, odkryć nowe pasje, poznać nowych ludzi i nawiązać nowe przyjaźnie.

Dołącz do naszego grona! Z nami nie będziesz się nudził!


* Pobraną deklarację, wydrukowaną, wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną możemy również przesłać na adres e-maila:

marzena.wysocka@ok.brwinow.pl