Operacja TEATR

W ten weekend Teatr Wariacja (18.03), a w przyszły Teatr TAK (25.03) znów przyjadą do naszych placówek z nowymi spektaklami. Oba te teatry już od dłuższego czasu bawią i uczą nie tylko dzieci z gminy Brwinów i okolic. Większość z was, którzy byli na spektaklach znają ich, ale założymy się, że tylko z ról, w które się wcielali.  

Teatr Wariacja powstał w 2006 roku. Do teraz powstało, aż 30 przedstawień dla dzieci i młodzieży oraz 10 spektakli dla dorosłych. Przemierzając Polskę zwiedzili wiele domów kultury ( w tym nasz ), przedszkoli, bibliotek i inne miejsca kulturowe. Pomysłodawcą teatru jest Lidia Sycz absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W teatrze pełni funkcję scenarzysty, reżysera, scenografa i aktorki. W resztę składu aktorów wchodzą: Michał Głowacki, Piotr Basiel, Katarzyna Post, gdzie jak sami piszą, są twórcami z “otwartymi umysłami”. Wspólnie tworzą przedstawienia, łącząc je z muzycznymi wariacjami.

Teatr TAK zapoczątkował w 2011 roku. Ich spektakle są zarezerwowane dla dzieci, ale to nie znaczy, że dorośli nie mogą brać udziału w spektaklach. Tak jak teatr Wariacja, grupa aktorów przemierza najdalsze zakątki Polski oraz występują poza granicami naszego kraju. Wszystkie ich spektakle powstają w Radomiu, gdzie mają swój dom. To właśnie tam powstaje cała magia przedstawień.

Mamy nadzieję, że spotkacie oba teatry na jeszcze niejednym spektaklu. 

 

Powrót