środa, 13 marca 2019 10:28

Koncert na dzień św. Patryka

Św. Patryk, ale właściwie Sucat. Tak brzmi celtyckie imię irlandzkiego świętego. Urodził się ponad 1600 lat temu, ale pamięć o nim trwa nie tylko na terenach zielonej Irlandii… my również świętujemy ten dzień, zapraszając Was na klimatyczne muzyczno-taneczne widowisko w wykonaniu grup TAORLUATH i TREBLERS 
 
TAORLUATH – zespół z Warszawy wykonujący  energetyczną muzykę celtycką z najwyższą dbałością o tradycję, nie stroniący  jednak od autorskich kompozycji oraz nowoczesnych aranżacji.
Podczas koncertów używają  instrumentów charakterystycznych dla muzyki celtyckiej z niepowtarzalnymi wielkimi dudami szkockimi na czele, a także irlandzkim bodhranem, fiddle, mandoliną i innymi.
Od lat z pasją zgłębiają tajniki muzyki celtyckiej wplatając w swoje wykonania style z najdalszych zakątków Irlandii i Szkocji.
 
Grupa TREBLERS jest profesjonalnym zespołem tańca irlandzkiego, którego nazwa pochodzi od podstawowego elementu tanecznego w stepie – „treble”. Wśród tancerzy Treblers są wielokrotni mistrzowie Europy – to jedyny zespół w Polsce z tak utytułowanymi artystami, prezentującymi najwyższy międzynarodowy poziom tańca irlandzkiego. 
„Top of the top zespołów sceny tańca irlandzkiego w Polsce” - wg portalu folk24
 
WSTĘP WOLNY
 
 

 

o nas

 

 

kontakt

pliki do pobrania

wynajem sal i opłaty

konkursy

 

Ogólna klauzula o przetwarzaniu danych

płatności

newsletter

ogłoszenia